הנעה או בשמה המוכר יותר – מוטיבציה עוזרת לאנשים להגיע ליעד מסוים. מוטיבציה עשויה להיות גורם משמעותי בהגעה של אדם ליעדו ואם אין אותו לעתים אותו אדם יוותר ולא ימשיך במשימה.  מנהלים רבים לא יודעים כיצד לתת מוטיבציה לעובדים שלהם לאורך זמן. 

אז איך בעצם אפשר לתת מוטיבציה לעובד?

 יש כמה אפשרויות שיעזרו לכם, בתור מנהלים, להניע את העובדים לביצוע המשימות:

  • תמריצים – זאת אולי השיטה הנפוצה ביותר, אך זאת משום שהיא נתפסת כיעילה. באפשרות זאת עושים שימוש בעיקר במוקדי שירות ומכירה. כשהנציג מגיע ליעד נותנים  לו תמריץ שנקבע מראש, התמריצים יכולים לנוע מבונוסים כספיים ועד חופשות בחו"ל. 
  • מה מעניין את העובדים שלכם? – ככל שתכירו את העובדים שלכם טוב יותר כך תדעו מאיזה בונוסים הם ירצו לקבל. ברגע שהם יידעו שהם עשויים לקבל משהו שמדבר אליהם רמת המוטיבציה תעלה פלאים.
  • טפיחה על השכם – כולנו אוהבים לקבל מחמאות, אז למה שהעובדים שלכם לא יקבלו אותן אם הם ראויים לכך? ככל שתעריכו את העובדים שלכם יותר הם ירצו להגיע לעבודה, רמת התפוקה שלהם תהיה גבוהה יותר וכך המוטיבציה.
  • שיתוף – אחד הפעולות שמעלות רמת מוטיבציה היא שיתוף העובדים במהלכי החברה, כך הם ירגישו חלק ממנה וינסו לתרום מעצמם.
  • סביבה – לא מעט חברות מציינות שסביבת העבודה שלהם היא חמימה ומשפחתית במידה ואכן מדובר במקרה כזה רמת המוטיבציה תעלה משום שהעובדים ייהנו להגיע לעבודה, נסו ליצור סביבת עבודה כזאת גם אצלכם בארגון.

 אם את מעוניינים להזריק לעובדים של מנה גדושה של מוטיבציה הגעתם למקום הנכון.רפאל כהן הוא מרצה המעביר הרצאות על מוטיבציה ויצירתיות. לרפאל ניסיון עשיר רב הן עם חברות והן עם אנשים פרטיים.

מעוניינים לצפות בהרצאת הדגל לחצו – צפייה בהרצאת הדגל