בשביל לדבר על יהדות לא חייבים להיכנס לדיונים סוערים על דת ופוליטיקה. ישנם לא מעט אנשים שמעוניינים לשמוע סיפורים על התורה, על אגדות ועל מנהגי החגים. יכולים אלה להיות אנשים חילונים לגמרי, שמעוניינים להרחיב את האופקים ולהעשיר את הידע. בדיוק עבור אנשים אלה קיימים קורסים, חוגים או הרצאות ביהדות. באופן בלתי מחייב ובאווירה טובה ונינוחה, להגיע למקום ההרצאה, להקשיב, לשאול שאלות אם ישנן כאלה ולחזור הביתה לחיים הרגילים והשגרה. אנשים רבים מוצאים הרצאות יהדות כמפלט מן השגרה ואוורור. 

למה דווקא הרצאות יהדות?

 יש מי שהדת מרתיעה אותו. יש לו "אנטי". מנגד, הוא כן מעוניין לשמוע סיפורים, לדעת דברים. יש את אלה שה"אנטי" הושרש להם בעת ילדותם בגרותם ועכשיו כאנשים מבוגרים מעוניינים לחזור למקורות וללמוד, ולא יודעים לאן לפנות והיכן יוכלו למצוא הרצאות ביהדות. הרצאות או סדנאות כאלה ניתן בדרך כלל למצוא במתנ"סים או במרכזי תרבות עירוניים, אך יש גם אפשרות של הזמנה והרשמה להרצאה פרטית על ידי מרצה מנוסה ומיומן, כמו למשל רפאל כהן מחברת "רפאל כהן הרצאות מלהיבות". 

הרצאות ביהדות ע"י רפאל כהן

 יש מי שיגיד שסיפורי התורה והחגים הם עניין משעמם. אך אנו אומרים, שלא התוכן הוא הקובע אלא הדרך איך מעבירים את הידע מהמרצה אל המאזינים. רפאל כהן מנוסה זה שנים רבות בהרצאות הומוריסטיות, נעימות וקולעות בתחום היצירתיות. בהרצאה ניתן לשתף את הקהל או שלא, על פי בחירת הלקוח. מומלץ לתת צ'אנס למרצה נעים ושובה כמו רפאל כהן ולשמוע מפיו הרצאות ביהדות. כמו בכל נושא בעצם, הכל תלוי בדרך בה פונה המרצה אל הקהל. מרצה משעמם יאבד את מאזיניו ומרצה כריזמטי ומשעשע ישמור על ריכוז לכל אורך ההרצאה. הרצאות יהדות ניתן להזמין ולהתאים לכל קהל יעד. כך ניתן להזמין הרצאות לחברות, בתי עסק או כנסים משפחתיים. כל לקוח יוכל לבחור איך הוא רוצה שההרצאה תועבר ומה המסר שימתין בסיומה וכך לוודא שההרצאה מתאימה לקהל המשתתפים ולא תהיה משעמם או לא מתאימה לחלק מהם. מעוניינים לדעת מידע נוסף אודות הרצאות ביהדות? צרו קשר.