יש לנו הרגשה כי היום בעידן האינטרנט אפשר להוריד הכל למחשב הביתי, או לטלפון הנייד החכם, מבלי להתאמץ. האמת, האינטרנט מביא אלינו הביתה את כל הידע שאנחנו זקוקים לו: דואר, חדשות, שירים, סרטים, סדרות טלוויזיה ועוד. ועכשיו יש גם אפשרות של הרצאות להורדה. אולי במקום לצאת מהבית לשמוע הרצאה מעניינת, נוריד אותה למחשב  נקשיב לה ונהנה. 

יתרונות של הרצאות להורדה

 מרצים רבים בתחומים שונים ומגוונים מעלים לאינטרנט, לפייסבוק ולאתרים שלהם או לאתרים ייעודיים, הרצאות שונות שהם נושאים בתחום התמתחותם. יש מי שמעלה הרצאה אשר מיועדת לקהל הרחב, ויש מי שמעלה הרצאות אותן יכול לשמוע ולראות מי שמנוי באתר מסוים, או נרשם לאותה הרצאה ספציפית. גם היו טיוב מלא וגדוש באין ספור של הרצאות בכל נושא שרק אפשר להעלות על הדעת. אכן, נוח מאוד לשבת בבית, ולצפות בהרצאה בנושא מעניין. אין גירויים חיצוניים, אין הפרעות ורעשים ברקע. אפשר גם לעשות הפסקות כאשר נוח ומתאים בשביל לאכול, לצאת לשירותים וכו', ההרצאה נפסקת ומחכה שנחדש אותה. 

חסרונות של הרצאות להורדה

 דברים נעימים כדאי תמיד לעשות עם מישהו, לחלוק יחד חוויה עם אדם קרוב או אהוב הופך אותה למשמעותית יותר, כולל הרצאה. אפשר לשתף אחר כך במחשבות. אם מורידים הרצאה וצופים בה לבד אין את תחושת ה"ביחד". בנוסף, הרצאה שהורדה, אין אפשרות לשאול את המרצה שאלות ולקבל הבהרות, במידה ואלה נדרשות.פעמים רבות הרצאות להורדה משמות רק כטריגר ראשוני, כלומר, הן פותחות את התיאבון להרחיב. אם נחשפנו להרצאה מעניינת, שאותה הורדנו מהאינטרנט, אולי הצפייה תעודד אותנו, ללכת ולשמוע את המרצה בהרצאה חיה, בזמן שהוא מרצה בפני קהל, בכדי להעמיק יותר, ולהרחיב את ההיכרות איתו, עם תורתו ועם הידע שלו. 

רפאל כהן – מרצה כריזמטי

 אפשר למצוא באתר האינטרנט הרצאות שנשא רפאל כהן בפני קהל או בתוכניות טלוויזיה שונות. כדאי מאוד להוריד אותן, לצפות בהן, ובעקבותיהן להגיע להרצאות חיות שלו, שהן תמיד ברמה יותר גבוהה ממה שיכול לעבור דרך המחשב.