יש בארץ מאות רבות של מרצים אשר מחלקים את הידע שצברו בתחומי ההתעניינות שלהם עם אנשים מן השורה אשר מעוניינים לבוא ולשמוע את הדברים. בהרצאות מסוימות אפשר לפגוש אנשים רבים מכל קשת הגילאים, והאולמות מלאים עד אפס מקום. מרצים מבוקשים אשר נותנים סדרות של הרצאות מוכרים את המינויים מיד עם פתיחת המכירה, ויש תמיד רשימות המתנה להרצאותיהם. 

איך נעשים מרצים מבוקשים?

 אפשר לשאול את השאלה: מה מבדיל בין מרצים טובים ואפילו מעניינים, למרצים מבוקשים שהם מרצים מצויינים ומעולים, והדרישה לשמוע את מה שיש בפיהם היא גדולה במיוחד, מזמינים אותם לשאת את ההרצאות שלהם בכל רחבי הארץ, ואפילו מוכנים לשלם להם שכר גבוה יותר בעבור ההרצאות שלהם? אדם לא נעשה מרצה מבוקש ברגע אחד, יחד עם זאת, מדובר בתהליך נרכש. יש מי שהוא כריזמטי ביסודו, אבל גם לו מומלץ לשכלל את הכלים שיש בידו. נזכיר מספר היבטים:

  • הניסיון הוא אחד הכלים החשובים ביותר של מרצה מבוקש, ואת הניסיון אי אפשר ללמוד, הזמן הוא המורה שלו. 
  • מרצה מבוקש הוא אדם שעומד בביטחון מול הקהל, ונותן לקהל את ההרגשה שהוא שם לגמרי בשבילו.
  • מרצה איכותי אומר את דבריו בדרך ברורה ועם דיקציה מעולה. 
  • מרצה מיומן יודע לשבץ בדבריו הרבה חוש הומור, כולל כזה אשר מופנה כלפי עצמו. 
  • חשוב שמרצים טובים יעסקו בנושאים מעניינים, יחד עם זאת, מסתבר כי מרצים מבוקשים יודעים להעביר לכל קהל כל נושא, גם כאלה שעל פניהם נשמעים כנושאים לא אטרקטיביים, זה מה שהופך אותם למבוקשים. 
  • אחרי הרצאה של מרצה מבוקש יוצא הקהל עם תחושה שהוא נהנה, עבר חוויה, וגם קנה תובנה, חומר למחשבה או ערך אינטלקטואלי כלשהו.

 

אודות רפאל כהן

  אנחנו רוצים להפנות את תשומת ליבכם לחברת למרצה רפאל כהן אשר עוסק בתחום של יצירתיות, דרך פיתוח חשיבה מסוג זה, וכן הרצאות ביהדות. מדובר באחד מאותם מרצים מבוקשים ביותר בכל רחבי הארץ על ידי חברות וארגונים, וגם חוגי בית. מחפשים מרצים מבוקשים? צרו עכשיו קשר –  050-5363861.