אחד הטרנדים האחרונים בארץ הוא הזמנתם של מרצים מעניינים לאירועים שונים, אירועים פרטיים ואירועים ציבוריים. חברים, בני משפחה, וועדי עובדים, הנהלות של חברות וארגונים – כל אלה מזמינים מרצים שונים בכדי לשדרג כל אירוע אותו הם מתכננים. עם תכנון נכון, וחשיבה מקדימה, הרצאה טובה מפיו של מרצה איכותי הופכים כל אירוע לחוויה מהנאה מצד אחד, ומשמעותית מצד שני. 

מה מאפיין מרצים מעניינים?

 לא כל אדם שבקיא בתחום ידע מסויים יכול גם להעביר את הידע שלו לאנשים אחרים, בין אם מדובר בסטודנטים באקדמיה, ובין אם מדובר בקהל מאזינים אשר מגיע להקשיב מתוך עניין לשמו. כל מי שהשתתף בהרצאות משעממות בזמן הלימודים יודע להעריך מרצים מעניינים.בכדי להיות מרצה מעניין צריך להיות בעל מספר תכונות, חלקן מולדות, אבל חלקן הן בהחלט תכונות נרכשות, אותן אפשר ללמוד אצל מדריכים מומחים בתחום (מרצים מעניינים בפני עצמם…) מרצה מעניין, אשר מעוניין לרתק את קהל השומעים שלו, מלבד היותו בקיא בדברים שהוא מביא, עליו להיות רהוט בדיבורו ובעל דיקציה טובה. חשוב שכל מילה שלו תהיה מובנת, אחרת הוא יאבד מהר מאוד את השומעים. בנוסף לכך, כל קהל מצפה לשמוע ממרצה מעניין משהו חדש שהוא עדיין לא שמע. אם המרצה יחזור כמו אוכל לעוס על כל מה שנאמר, נכתב וידוע לכל –  הוא לא יהיה בחזקת מרצה מעניין. מרצה מעניין יודע לתבל את הרצאותיו בחוש הומור, אנקדוטות ובדיחות, גם על חשבונו הוא, הקהל יודע להעריך ראייה מסוג זה. 

איפה אפשר למצוא מרצים מעניינים?

 יש מספר גדול של אתרי אינטרנט אשר מציעים מבחר ומגוון גדולים ביותר של מרצים אשר יכולים לעניין כל קהל בנושאים רבים ושונים. אין הכרח שהמרצה המגיע לקהל מסוים ידבר בדיוק על תחום העיסוק של קהל השומעים, לפעמים עדיף מרצה שתחום עיסוקו שונה לגמרי, מה שיוצר עניין מראש. אחד המרצים המעניינים אשר אפשר למצוא כיום, ולהזמין לאירועים שונים הוא רפאל כהן, אשר מרצה על יצירתיות, חשיבה יצירתית, פיתוחה, וגם הרצאות בתחום היהדות.