הזמנת מרצה להעביר הרצאה באירוע ציבורי או פרטי היא היום דרך מאוד מקובלת לבלות בוקר, אחר צהריים או ערב איכותי, מהנה, מעשיר וחוויתי. אנשים למדו שהמילה הרצאה לא צריכה להיות מפחידה ולא תמיד מדובר במשהו כבד, מעייף ומרדים – בעיקר שאין מבחן בסוף. 

נושאים להרצאות – התאמה לקהל היעד

 יש היום בארץ מאות רבות של מרצים אשר מעבירים הרצאות בנושאים מגוונים, חלקם במסגרת של סדרות למינויים, חלקם בהרצאות חד פעמיות, וחלקם בהרצאות מוזמנות מראש על ידי מארגני אירוע, כמו לדוגמא הזמנתו של רפאל כהן, מרצה בחברת " הרצאות מלהיבות", אשר מדבר על יצירתיות וחשיבה יצירתית.  מצד אחד חשוב להתאים את אותם נושאים להרצאות לקהל שאמור להיות המאזין בהרצאה, מצד שני צריך להגיע עם ראש פתוח, וללא דעות קדומות. לדוגמא, לא חייבים להביא בפני רופאים הרצאה רפואית, במיוחד אם מדובר באירוע חברתי או אירוע שמטרתו גיבוש צוות, הרצאה בנושא מוזיקה המלווה בהדגמות יכולה להיות טובה ביותר, וידוש מרענן עבור רבים בתוכם. אפשר להביא כמעט כל הרצאה, בכל נושא,  לכל קהל. כאן מוטלת חובת ההוכחה על כל מרצה ספציפי – באיזו מידה יש לו היכולות לדבר בפני כל קהל, ולהתאים את התכנים לקהל, מבלי לרדד ולשטח את הידע והמסר איתם הוא רוצה שהקהל המשתתף בהרצאה ייצא לדרך. על כל נושא אפשר לדבר "בגובה העיניים" כך שהקהל גם ייהנה וגם ישכיל, ולו על קצה המזלג. הקהל יידע להודות, להעריך ולהוקיר מרצה איכותי בכל תחום דעת. 

נושאים להרצאות – מה מצוי בשוק?

 שאלת הנושאים להרצאות היא שאלה פתוחה ורחבה. אין גבול למספר הנושאים, הרעיונות, התחומים והאפשרויות שעומדות בפני מי שמחפש הרצאה מעניינת, ייחודית ולא שגרתית עבור צוות עובדים, חוג בית חברתי או אפילו משפחה מורחבת. יש המון נושאים להרצאות כמו: היסטוריה, ספרות, פוליטיקה ועוד. ובכל נושא אפשר למצוא מרצים ספציפיים עם התמחויות ייחודיות. לדוגמא, אם דיברנו על היסטוריה, יש הרצאות בהיסטוריה של ארץ ישראל, מדינת ישראל, ימי הביניים, הבית השני ועוד. מחפשים נושאים להרצאות? רפאל כהן יוכל לעזור לכם. צרו קשר עכשיו.