לפני מספר שנים הייתי חברה בוועד העובדים במקום העבודה, וחשבתי שלאירוע סיום שנה כדאי להזמין הרצאה מעניינת בנושא של חשיבה פורצת גבולות. אני מוכרחה להודות כי הייתי צריכה לעשות פעולת שכנוע מעמיקה ביותר על הקולגות בוועד. טענתם הייתה כי לאירוע מסוג זה צריך להזמין רק פעילות של כייף כדוגמת: טבח/ית, סטנדאפיסטית או זמר/ת. לדבריהם להרצאות הם הולכים עם בני זוג וחברים. לאחר מאמצים רבים הזמנו מרצה, וכבר באותו שבוע, הודו לי חברי לוועד, כי דברי השכנוע שלי הוכיחו את עצמם. 

הרצאה מעניינת תורמת ידע ומספקת הנאה

 מבלי לפגוע בכל הפעילויות החווייתיות, להרצאה מעניינת יש ערך מוסף: גם הנאה וגם הרחבת הדעת. מחקרים הוכיחו כי שילוב של שני אלה מעלה את ההנאה של בני האדם מפעילויות שונות. כאשר מקשיבים ביחד להרצאה כלשהי, נוצר גיבוש בין השומעים / משתתפים באותה הרצאה, מתפתחת דינמיקה חדשה ואחרת ביניהם, יש להם נושא משותף לדבר עליו, פרט לנושאים הקשורים בעבודה.  לעיתים נוצרת טרמינולוגיה משותפת בעקבות ההרצאה והם כאילו חולקים סוד משותף, וזאת ללא קשר לנושא הספציפי של ההרצאה בנוסף לכך, כל הרצאה מעניינת פותחת אופקים, מרחיבה את הדעת, משאירה חומר למחשבה, ומעשירה את הרוח. 

התאמת הרצאה מעניינת לקהל

 כאשר מזמינים הרצאה מעניינת הניתנת על ידי מרצה איכותי ומיומן, המרצה יודע להתאים את ההרצאה לקהל היעד, לשלב חוש הומור, וכן, אנקדוטות אשר משמעותיות לאותו קהל, וזאת מבלי לפגוע בתוכן ההרצאה ובידע שהיא מעניקה לשומעים. תמיד אפשר לקשור את תוכן ההרצאה לתחום העיסוק של הקהל בהרצאה, ולא מתוך אילוץ או הדבקה שלא במקומה. על המרצה לקבל מידע על קהל היעד לפני ההרצאה, בכדי שיוכל לעשות זאת, וכך ההרצאה הופכת מעניינת פי כמה. 

רפאל כהן – מרצה איכותי ומעניין

 לאחר ניסיון רב שנים של עמידה בפני קהלים שונים, יודע רפאל כהן לרתק את קהל השומעים בהרצאה מעניינת וחווייתית בנושאים כמו יצירתיות, חשיבה יצירתית ופיתוחה. הרצאה אשר מתאימה לאירועים פרטיים ולאירועים מקצועיים של ארגונים וחברות בכנסים, ימי עיון ועוד.