בלוח ההזמנות של מרצים איכותיים ומבוקשים, אפשר למצוא הזמנות רבות של הרצאות העשרה אותן מזמינים חוגים חברתיים, משפחות מורחבות וכמובן גם ארגונים גדולים וקטנים, חברות, עסקים, עמותות ועוד. כולם כבר למדו את הערך המוסף שמעניקות הרצאות ההעשרה לגיבוש, ליצירת אווירה חיובית, למתן תחושה נעימה, ולהקרנה חיובית על חיי היום יום.  

מהן הרצאות העשרה?

 אין אפשרות להגדיר הרצאות בתחום או בנושא מסויימים ולומר שהם נחשבים להרצאות העשרה. אם מביאים בפני רופאים הרצאה של סופר בהקשר לספר שכתב, אפילו אם חלק מעלילת הסיפור עוסקת באדם חולה, הרי שמדובר בהרצאה שהיא בגדר העשרה, כי הפן הספרותי איננו חלק מחייהם המקצועיים של רופאים. כך גם הפוך: אם מביאים בפני אנשי ספרות הרצאה של רופא, הרי שעבורם ההרצאה היא בגדר של העשרה.  לכן, הרצאות העשרה הן שילוב של נושא ההרצאה והקהל לו מיועדת אותה הרצאה. כל מה שמוסיף ידע ודעת לאדם הסקרן, כל מה שמעורר לחשיבה ופותח אופקים, יכול להיכנס להגדרה של הרצאה מעשירה. 

מגוון גדול של הרצאות העשרה

 תחומי הידע שיש לאנושות היום הם כל כך רחבים וגדולים, כך שקל מאוד לבחור נושאים להרצאות, בין אם מדובר בהרצאה המיועדת לצצות עובדים, ובין אם מדובר בהרצאה שמיועדת לחוג בית חברתי. בנוסף, עשרות הרצאות נשמעות בפני קהל מאזינים אשר מגיע לשמוע אותן, ומשלם תמורתן במועדונים, מתנ"סים, ומסגרות שונות, חלקן מהוות סידרה של מספר הרצאות, וחלקן הרצאות בודדות וחד פעמיות. ביניהן נזכיר על קצה המזלג: אומנות, מוזיקה, סיפורי חיים, סיפורי מסע, היסטוריה, גיאוגרפיה, אסטרונומיה, יהדות, בודהיזם, פילוסופיה, חקר המוח, רפואה, פוליטיקה ועוד.  

רפאל כהן מעביר הרצאות העשרה למסגרות שונות

 הרצאותיו של רפאל כהן בתחומים של חשיבה יצירתית, יצירתיות, פיתוח חשיבה יצירתית ויהדות, נחשבות להרצאות העשרה במובן הרחב ביותר של המילה. גם מי שנחשף לתחום, יגלה בהרצאה נקודת מבט שונה אותה לא הכיר, ועליה לא חשב. מדובר בהרצאות מרתקות במיוחד המתאימות ומותאמות לכל קהל. ההרצאות ניתנות בדרך הומוריסטית ומעניינת. מדובר במרצה אשר סוחף את הקהל יחד איתו למחוזות חדשים.