מקומות עבודה רבים נוהגים להזמין את העובדים לערבי גיבוש לפחות אחת לשנה, בין אם מדובר במקומות עבודה גדולים ביותר, בהם מאות עובדים, ובין אם מדובר במקומות עבודה קטנים, בהם כמה עשרות של עובדים ואפילו פחות. ערבים אלה קשורים לחגים הגדולים בלוח השנה היהודי, לאירועים משמעותיים בחיי הארגון המסויים, או פשוט כדרך להודות לעובדים על תרומתם לחברה. בעבר היה ברור כי לערבים אלה מזמינים קומיקאי, בדרן או זמר. בשנים האחרונות התחילו להזמין הרצאות לעובדים, ומסתבר כי העובדים מרוצים מכך. 

הרצאות לעובדים מסוגים שונים 

 מעסיקים רבים למדו כי כדאי מאוד להביא לערבים מאורגנים הרצאות, ולא רק תוכניות בידור קלילות. מחקרים העלו כי הנאה רבה נגרמת על ידי פעילות שיש בה גם משום חוויה אינטלקטואלית, וגם הנאה ריגשית. עד לאחרונה הרצאות לעובדים היו תמיד מאותו תחום לו שייך הארגון, מתוך מטרה להעמיק את הידע של העובדים, ולהעשיר את עולמם המקצועי. עכשיו מתברר כי אותן מטרות יכולות להיות מושגות גם אם נושאי ההרצאות אינם נוגעים ישירות לתחום בו מטפל הארגון. עדיין, להרצאה יש היבטים אשר משפיעים בצורה חיובית על כל עובד כפרט, ועל העובדים כקבוצה. 

שיפור אווירה בעזרת הרצאות לעובדים

 בין עובדים אשר שומעים ביחד הרצאה בנושא מסויים – כל נושא מעניין, אשר מוגש להם בצורה מקורית – נוצרת דינמיקה מיוחדת אשר משרתת אותם בעתיד גם באופן אישי וגם באופן מקצועי. כך, הרצאות עוזרות בגיבוש צוותים, וביצירה אווירה חברתית בלתי אמצעית ונעימה, המקרינה באופן חיובי על חיי היום יום שלהם, במיוחד אם בהרצאה שותפה גם ההנהלה כשווה בין העובדים. העובדים יודעים להעריך איכות אשר מוגשת להם בצורה מכובדת. 

הזמנת הרצאות לעובדים

 רפאל כהן מציעה לחברות וארגונים הרצאות מלהיבות בנושאי יהדות ו/או יצירתיות. מדובר במרצה מנוסה ביותר ואיכותי, אשר מתאים את ההרצאה לקהל הנוכח בה, על ידי שילוב חוש הומור, אנקדוטות, וסיפורים מחיי אותה חברה ועובדיה. כך, הוא מצליח לסחוף את הקהל המאזין לו, ולהעביר אליו את הידע אותו הקהל יכול לקחת לחיים האישיים ולחיים המקצועיים.