כל הקשה במנוע החיפוש של גוגל, או באתר יו טיוב, יכולים להעלות רשימה ארוכה מספור של הרצאות מוקלטות בכל נושא שרק אפשר להעלות על הדעת. אפשר גם לרכוש הרצאות מוקלטות אשר מופיעות על דיסקים, בחנויות מיועדות, בדרך כלל על פי התחומים שבן עוסקות אותן הרצאות. יחד עם זאת, כדאי תמיד לזכור שהרצאות מוקלטות שונות מהרצאות חיות בהן יש מפגש פנים אל פנים עם המרצה. 

הרצאות מוקלטות בזכות הטכנולוגיה

 מאז הומצא התקליט הראשון אפשר להאזין להרצאות שאנשים מקליטים, בין אם מדובר בהקלטות מקצועיות שנעשות על ידם, בהקלטות שנעשות ברשותם תוך כדי הרצאה שלהם, ובין אם מדובר בהקלטות שנעשות בדרך פירטית, מבלי שהמקליטים קיבלו את אישורו של המרצה, ונעשות בסתר, ובדרך כלל איכותן נמוכה יותר. יחד עם זאת ברור כי אם יש מי שטורח להקליט בסתר, יש לזה ביקוש בשוק, והקלטות כאלה עוברות מיד ליד בשקיקה רבה. אם בעבר המכשירים איתם הקליטו היו גדולים ומסורבלים, הרי שבמשך השנים המכשירים הלכו וקטנו, והיום אפשר להקליט הקלטה איכותית וברורה אפילו עם טלפון נייד. 

מי מפרסם הרצאות מוקלטות?

 הרצאות שהקליטו אנשי שם, מדענים או אנשי רוח גדולים, הן נכסים רוחניים משמעותיים ביותר, במיוחד לאחר מותם. הרצאותיהם של אנשים אשר חידשו חידושים מדעיים או פיתחו תיאוריות חשובות נשמעות ומפורשות גם שנים רבות לאחר שאותן הרצאות קיבלו ביטוי פומבי והתפרסמו.  היום במיוחד, יש מרצים אשר מודעים לחשיבות של הקלטות הרצאותיהם, והם מקליטים אותן ודואגים לפרסם אותן בציבור עד כמה שהם יכולים יותר, בין אם מדובר במכירה בתשלום, ובין אם מדובר בחלוקה חינם אין כסף. פעמים רבות, הקשבה לאותן הרצאות מוקלטות משמשת טריגר להגיע להרצאותיו של אותו מרצה, ולשמוע אותו פנים אל פנים, כך גם אפשר להתרשם משפת גופו, ולא רק מקולו, לשאול שאלות ולבקש הבהרות. רבים כבר נחשפו להרצאותיו המוקלטות של רפאל כהן, המרצה בנושאים של חשיבה יצירתית ופיתוחה, ומזמינים אותו להרצות אצלם בארגונים, חברות, וגם באירועים פרטיים הרצאות שהן מרתקות וסוחפות ביותר.