תמיד נדמה לנו כי הכי קל זה להצחיק קהל. מי שנמצא על הבמה יאמר משהו, או יעשה תנועה כלשהי – ובאופן "אוטומטי" הקהל יפרוץ בצחוק מתגלגל. מסתבר שיותר קל להדמיע קהל מאשר להצחיק אותו, ומרצה אשר מצליח להעביר הרצאות מצחיקות הוא מרצה בעל ניסיון רב, אשר עשה אימונים ארוכים עד שהצליח לבנות תמהיל מושלם של הרצאה מצחיקה. 

כלים שעוזרים להעביר הרצאה מצחיקה

 בכדי שהרצאה תצליח להיות מצחיקה לא חייבים להשתמש אך ורק בנושאים קלילים ופשוטים, להיפך, דווקא אלה יכולים להוות מכשול לכך. גם נושאים רציניים ביותר, כבדי משקל ומשמעותיים בחיים אפשר להעביר דרך הרצאות מצחיקות ששיגרמו לצחוק גדול מהקהל ותאפשר לו להזדהות עם הנאמר על הבמה. לדוגמא, מרצה מבוקש ביותר כמו רפאל כהן מחברת "הרצאות מלהיבות" מצליח להעביר נושא מעניין וחשוב כמו חשיבה יצירתית בדרך שמעוררת צחוק אצל הקהל, וזאת בזכות היצירתיות שהוא השקיע בבניית ההרצאה. הצחוק אינו על חשבון הקהל, הבדיחות, הסיפורים והאנקדוטות משעשעים, מבלי להוריד את הרמה, ולזלזל בקהל, אלא כחלק מהותי של דוגמאות מהחיים, דוגמאות שכל מאזין יכול להרגיש כאילו הם קרו גם לו. אותם קטעים אשר גורמים לקהל לצחוק בזמן הרצאה מצחיקה על פי רוב מתוכננים מראש, עד לפרט האחרון, יחד עם זאת מרצים מנוסים גם יכולים לשלב דברים מצחיקים שאינם מתוכננים, בהתאם לתגובות הקהל, אבל לשם כך צריך באמת ניסיון רב שנים בהרצאות בפני קהל מגוון. הרצאה מצחיקה צריכה להיות מותאמת היטב לקהל. מה שיצחיק קהל מסויים, יכול שלא להצחיק קהל אחר. לכן, חשוב שהמרצה ידע מראש מיהו הקהל לפניו הוא אמור להופיע כדי לדעת אם כדאי להעביר הרצאה מצחיקה. 

היתרונות של הרצאות מצחיקות?

 כאשר מרצה מעביר הרצאה מצחיקה, הקהל קשוב יותר ומרותק להרצאה, ולכן, הוא מפיק תועלת גדולה יותר מאותה הרצאה לה הוא מאזין. בנוסף לכך, הרצאות מצחיקות משאירות טעם טוב של הנאה גדולה. אנשים מגיעים להרצאות גם בכדי ללמוד משהו חדש ולהשכיל, ולו במעט, וגם בכדי לעבור חווייה נעימה. שתי מטרות אלה אפשר להשיג כאשר הרצאה מצחיקה באמת את הקהל. מחפשים הרצאות מצחיקות? צרו איתנו עכשיו קשר.